Pictures

The pictures of the tournament are published on our Facebook page. Please feel free to tag, share or leave comments on pictures. If you need a specific picture in a higher resolution, please contact us.

2015

Team SUI Tirinzoni

Winner

Team Russia 1,

Anna Sidorova*, Margarita Fomina, Aleksandra Saitova, Nkeiruka Ezekh

Team SUI Ott

Runner-up

Team Aarau PwC, Tirinzoni
Silvana Tirinzoni*, Manuela Siegrist, Esther Neuenschwander, Marlene Albrecht 

2014

Team SUI Tirinzoni

Winner

Team Flims, Feltscher

Binia Feltscher*, Irene Schori, Franziska Kaufmann, Christine Urech

Team SUI Ott

Runner-up

Team Aarau PwC, Tirinzoni
Silvana Tirinzoni*, Manuela Siegrist, Esther Neuenschwander, Marlene Albrecht 

2013

Team SUI Tirinzoni

Winner

Team Aarau PwC, Tirinzoni
Silvana Tirinzoni*, Manuela Siegrist, Esther Neuenschwander, Marlene Albrecht

Team SUI Ott

Runner-up

Team Davos iFAS, Ott
Mirjam Ott*, Carmen Schäfer, Carmen Küng, Janine Greiner

 

2012

Team SWE Sigfridsson

Winner

Team SWE, Sigfridsson
Margaretha Sigfridsson*, Maria Prytz, Christina Bertrup, Maria Wennerström

Team SUI Tirinzoni

Runner-up

Team Aarau PwC, Tirinzoni
Silvana Tirinzoni*, Marlene Albrecht, Esther Neuenschwander, Sandra Gantenbein

2011

Team SWE Sigfridsson

Winner

Team SWE, Sigfridsson

Maria Wennerström, Christina Bertrup, Maria Prytz, Margaretha Sigfridsson*

 

Team SUI Ott

Runner-up

Team Davos, Ott

Mirjam Ott*, Carmen Schäfer, Carmen Küng, Janine Greiner

 

2010

Team GER Schöpp

Winner

Team GER, Schöpp

Andrea Schöpp*, Imogen Lehmann, Corinna Scholz, Stella Heiss

Team SWE Hasselborg

Runner-up

Team SWE, Hasselborg

Anna Hasselborg*, Karin Rudström, Agnes Knochenhauer, Zandra Flyg

2009

SWE Norberg

Winner

Team SWE, Norberg

Anette Norberg*, Eva Lund, Catherine Lindahl, Anna Svärd

SWE Viktorsson

Runner-up

Team SWE, Viktorsson

Stina Viktorsson*, Nina Bertrup, Maria Wennerström, Margaretha Sigfridsson

2008

Team SWE Norberg

Winner

Team SWE, Norberg

Anette Norberg*, Eva Lund, Cathrine Lindahl, Anna Svärd

SCO Loudon

Runner-up

Team SCO, Loudon

Edith Loudon*, Mairi Milne, Claire Milne, Katie Loudon

2007

Team SWE Norberg

Winner

Team SWE, Norberg

Anette Norberg*, Åsa Häggman, Cathrine Lindahl, Anna Svärd

Team SCO Loudon

Runner-up

Team SCO, Loudon

Edith Loudon*, Mairi Milne, Claire Milne, Katie Loudon

2006

Team SWE Norberg

Winner

Team SWE, Norberg

Anette Norberg*, Eva Lund, Cathrine Lindahl, Anna Svärd

Team CAN King

Runner-up

Team CAN, King

Cathy King*, Lori Olson, Raylene Rocque, Diane Dealy

Live Stream / Results 2016

Sponsors 2016

Donators 2016

> Bader Greti

> Bornèque François

> Butz Hanspeter

> Coop Basel

> Dubs Irène

> Engriser Rolf

> Eptinger Mineralquelle

> Feldschlösschen Getränke

> Garage Nepple AG

> Gewerbeverband BS

> Holle AG

> Konditorei Buchmann AG

> Kuhn Design AG

> Möbel Rösch

> PeakCurl

> Rimuss- und Weinkellerei Rahm AG

> Weleda AG

> Wiederkehr Fritz

EN DE